Wraz z wprowadzeniem najnowszej linii modeli MacBook'ów Pro zostaliśmy pozbawieni przez Apple gniazd USB typu A. Dla wielu osób jest to dość sporny temat jednak nie mam im tego za złe - tak właśnie wygląda postęp. Ktoś musi zrobić ten pierwszy krok i pozbyć się całkowicie starych rozwiązań. Zdaje sobie jednak sprawę, że dla wielu (w tym i dla mnie) jest to mały problem, ponieważ na chwile obecną mamy jeszcze sporo sprzętu w starym standardzie. Na pomoc przychodzi marka Satechi ze swoim flagowym produktem jakim jest dedykowany hub dla nowych MacBook'ów Pro wyposażonych w gniazda USB Typu C.

Zacznijmy od designu

Satechi Aluminum Type-C Pro Hub Adapter jest zaprojektowany specjalnie z myślą o najnowszych MacBook'ach. Trzeba przyznać, że urządzenie jest bardzo precyzyjnie wykonane. Aby idealnie pasowało do najnowszej linii komputerów przenośnych Apple, wykonano je z aluminium. Produkt tak jak i nowe laptopy Apple dostępny jest dwóch odcieniach - Silver oraz Space Grey. Hub jest bardzo ładny - śmiem twierdzić, że jest to jeden z najładniejszych hub'ów na rynku oraz uważam, że to najciekawsze rozwiązanie dla MacBook'a Pro w tym zakresie.

Funkcjonalność

Satechi Aluminum Type-C Pro Hub Adapter zaprojektowany jest tak, że możemy go zamontować z lewej jak i z prawej strony. Wpinamy go w dwa porty USB Type-C i dostajemy w zamian z powrotem dwa porty USB Type-C (w tym jeden USB Type-C PD, który umożliwia ładowanie komputera), dwa porty USB Type-A, czytnik kart SD i microSD oraz złącze HDMI, które znajduje się z boku urządzenia. Mój wybór padł na ten produkt właśnie z uwagi na czytnik kart z którego korzystam bardzo często. Uważam, że hub ten ma wszystko czego brakuje nowym MacBook'om. Wielu ludzi na pewno będzie korzystało z portu HDMI.

Podsumowanie

Produkt firmy Satechi jest świetny - nie można się do niczego doczepić. Wpięty do komputera wygląda rewelacyjnie a wykonanie zasługuje na duże pochwały. Działa bardzo dobrze - nie mam z nim żadnych problemów. Polecam.

Cena: 99,99 USD

Więcej informacji: www.satechi.net