Jak donosi serwis DigiTimes, tajwańska firma TSMC rozpoczęła masową produkcję procesorów A11, w które wyposażone ostaną jubileuszowe smartfony Apple.

Procesory A11 produkowane są w tej samej, 10-nanometrowej technologii FinFET, co chipsety A10X, które znalazły zastosowanie w tegorocznych iPadach serii Pro. Warto dodać, że taka technologia po raz pierwszy zastosowana została właśnie przy produkcji układów A10X mimo, że firma TSMC nie produkuje wyłącznie dla Apple.

Procesory A10 używane w iPhone'ach 7 i 7 Plus wytworzone zostały w 16-nanometrowej technologii. Zmiana procesu wytwarzania nowych układów wpłynie na zwiększenie ich wydajności bez konieczności zwiększania ich rozmiaru.

Warto przypomnieć, iż w poprzednim miesiącu pisaliśmy o tym, że zarówno w tym, jak i w przyszłym roku, wyłącznym producentem układów dla iPhone'ów będzie TSMC. Co prawda, Samsung podpisał podobno z Apple umowę na produkcję procesorów mobilnych, ale ich produkcja nie rozpocznie się w tym, a być może nawet w przyszłym roku.

Źródło: AppleInsider za DigiTimes