Kauhi Hookano przedstawił wraz z grupą znajomych designerów koncept nowego systemu wysyłania i segregowania powiadomień przez system iOS. Swoją pracę amerykański projektant opublikował w serwisie Behance.

Big 4183dff5 33b7 49cb a94a 9c2abdb7f728

Hookano zauważył, że wielu użytkowników otrzymuje ogrom powiadomień, nad którymi nie jest w stanie zapanować. Nie skupiają się więc oni na otrzymanych informacjach, których jest po prostu zbyt dużo.

W przedstawionym przez projektanta koncepcie, powiadomienia byłyby grupowane według aplikacji, które je wysłały do użytkownika. Pozwoliłoby to na zaprowadzenie porządku za zablokowanym ekranie oraz szybkie wykonywanie akcji związanych z całą grupą aplikacji – na przykład zarchiwizowanie wszystkich maili.

W projekcie Hookano pokazano również mniejsze powiadomienia, które pojawiają się w czasie użytkowania aplikacji, a także nową funkcję Siri, która pozwalałaby na przedstawianie podsumowania wszystkich otrzymanych aplikacji. Z dodatkowymi grafikami oraz materiałami wideo można zapoznać się na profilu autora w serwisie Behance.