Twórcy narzędzia Speedtest, które pozwala na pomiar szybkości wysyłania oraz odbierania danych internetowych, opublikowali na swojej stronie ciekawe zestawienie. Przedstawia ono państwa z najszybszym dostępem do sieci.

Ranking państw został podzielony na dwie kategorie – połączenia mobilne oraz stacjonarne. W pierwszym przypadku Polska uplasowała się na 49 pozycji ze średnią szybkością pobierania 21,34 Mbps, a w drugim na 38 miejscu ze średnią szybkością pobierania 35,09 Mbps.

Ranking jasno obrazuje, że najszybszy internet mobilny mają mieszkańcy Norwegii. Średnia wynosi w tym przypadku aż 52,59 Mbps. Na kolejnej pozycji znalazła się Holandia, a tuż za nią Węgry, Singapur oraz Malta.

Wspomniany wyżej Singapur zdeklasował konkurencję w przypadku połączeń stacjonarnych. Ze średnią szybkością pobierania danych wynoszącą 154,38 Mbps (ponad cztery razy więcej niż w Polsce) ten azjatycki kraj uplasował się na pierwszej pozycji. Kolejne miejsca zajęła Korea Południowa, Hongkong, Islandia i Rumunia.

Warto podkreślić, że do rankingu firmy Speedtest należy podchodzić z dużą rezerwą. Wiele z państw w czołówce obu zestawień to małe kraje albo i państwa-miasta, jak na przykład Singapur. W przypadku Polski pod uwagę nie jest zaś brana wyłącznie Warszawa, Katowice czy Gdańsk, ale też mniej zurbanizowane tereny, które z oczywistych względów zaniżają średnią przedstawioną w rankingu.

Źródło: Speedtest


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 15.11.2019