W ostatnich dniach pojawiło się w sieci wiele grafik przedstawiających to, jak może wyglądać interfejs różnych aplikacji na iPhonie 8 oraz jak może wyglądać dolny panel narzędziowy z wirtualnym przyciskiem Home.

Jedne z ciekawszych przygotował Maksim Petriv. Przedstawiają one wygląd takich aplikacji, jak Netflix, Spotify i App Store oraz wirtualny, ekranowy przycisk Home, który według ostatnich informacji ma być skalowalny. Warto też zwrócić uwagę na to, że dolny pasek, na którym ma się on znajdować ma być pozbawiony jakichkolwiek dodatkowych elementów interfejsu. Informacje te zostały niedawno odkryte w firmware głośnika HomePod, który jest kopalnią wiedzy o przygotowywanych przez Apple urządzeniach.

Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na grafiki przedstawiające zablokowany ekran oraz aplikację Spotify. W obu przypadkach grafika tła, czyli tzw. tapeta, obejmuje także obszar rozdzielonego paska statusu (w przypadku aplikacji App Store pasek statusu przyjmuje jedynie ten sam kolor).

Zdecydowanie ciekawszym od kolejnych statycznych grafik przedstawiających kolejne wizje projektantów jest krótki film prezentujący aplikację, uruchomioną na iPhonie 7 Plus, demonstrującą taki interfejs w działaniu.