W kodzie firmware głośnika HomePod odkryto kolejne informacje dotyczące iPhone'a 8. Tym razem chodzi o wirtualny, ekranowy przycisk Home oraz o wymiary paska statusu.

Odniesienia w kodzie sugerują, że przycisk ten będzie zmieniał swoją wielkość, będzie można go też ukryć, jeśli nie będzie w danej chwili potrzebny. Z kolei odtwarzanie wideo w trybie pełnoekranowym będzie go ukrywać automatycznie.

Wirtualny przycisk znajdować się będzie na specjalnym pasku narzędziowym, który odróżniać się ma od właściwego okna aplikacji. Oznaczać to może, że przestrzeń ekranu przeznaczona właśnie dla programów będzie porównywalna z tą, jaką oferują obecne modele iPhone'ów. Wskazuje na to także brak możliwości zmiany kolorów zarówno wspomnianego paska narzędziowego jak i samego przycisku Home. Może to wyglądać tak, jak na wizualizacji, o której pisaliśmy dwa dni temu.

Troughton-Smith odkrył także w kodzie firmware głośnika HomePod wymiary (w punktach) paska statusu, rozdzielonego wcięciem ekranu w iPhonie 8, przeznaczonym na głośnik, kamerę, skaner 3D twarzy i inne czujniki.

Na ich podstawie Olivier Charavel stworzył poniższy obrazek przedstawiający to, jak może on wyglądać.

Źródło: Steve Troughton Smith / Twitter

Grafika nagłówka: Prince Studio / Behance