Kilkanaście miesięcy temu w sieci pojawiło się kilka informacji na temat prac Apple nad goglami VR. Część z nich znalazła potwierdzenie za sprawą opublikowanych przez Biuro Patentów i Znaków Towarowych USA dokumentów dotyczących tego typu projektu firmy z Cupertino.

Ostatni rok nie dostarczył zbyt wielu doniesień dotyczących gogli VR od Apple. Wiele wskazuje jednak na to, że firma z Cupertino - co zresztą potwierdzają słowa Tima Cooka oraz prezentacja technologii ARKit - postawiła na rozszerzoną rzeczywistość względem tej wirtualnej i to na niej obecnie się koncentruje.

Według raportu opublikowanego przez Financial Times, w Cupertino trwają prace nad kilkoma prototypami okularów AR. Na ich temat niewiele obecnie wiadomo, ale z przedstawionych informacji wynika, że nowemu produktowi najbliżej będzie do Google Glass. Warto w tym momencie dodać, że firma z Mountain View prowadzi rzekomo prace nad kolejną generacją tego sprzętu.

Okulary AR od Apple mogłyby został wyposażone w kamery 3D, specjalne sensory oraz ekran. Nie wszystkie prototypy charakteryzują się jednak obecnością tego ostatniego komponentu. Część z nich wykorzystuje bowiem wyświetlacz iPhone'a do przedstawiania dodatkowych informacji użytkownikowi.

Raport Financial Times sugeruje, że nowy produkt Apple może trafić na rynek jako akcesorium czy też gadżet (podobnie jak Spectacles Snapchata), a nie profesjonalny sprzęt podobny do HoloLens Microsoftu. Okulary mogą trafić na rynek już w przyszłym roku.

Źródło: 9TO5MAC