Spectacles to okulary zaprojektowane przez firmę Snap specjalnie do użytku z ich aplikacją mobilną - Snapchat. Czym jest Snapchat? Dlaczego ta aplikacja wywołuje tyle emocji i czy warto zainwestować w okulary Spectacles? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Big c73fb6fc c634 4d6e 98b1 4950864e6db1

Strona 1 z 5

Snapchat

Czym jest Snapchat?

Snapchat jest jednym z najpopularniejszych obecnie serwisów społecznościowych na świecie. Pozwala on na błyskawiczne dzielenie się treściami z wybranymi znajomymi lub z osobami, które nas na Snapchacie obserwują. Inni użytkownicy mogą komentować udostępniane treści, jednak komentarze widzimy tylko my – nie ma tutaj lajków, retweetów czy innych „nagród” za to, co robimy. Jedynym licznikiem, który widzimy, jest ilość osób, które naszego snapa obejrzały... później snap znika (obserwujący nie mogą zapisywać naszych snapów, a jeśli ktoś zrobi zrzut ekranu to zostaniemy o tym poinformowani), a my idziemy dalej.

Czy Snapchat jest zły?

O tym zostało napisane już wiele - aplikacja cały czas dzieli internautów na jej zdecydowanych przeciwników oraz zagorzałych fanów - prawie nikt nie przechodzi koło niej obojętnie. Bardzo ciekawy artykuł na temat tego zjawiska napisał Krystian w MyApple Magazynie nr 7/2016 - Nie snapujesz, nie żyjesz, a może już dawno jesteś trupem? - z którym jednak się nie do końca zgadzam.

Prawdą jest, że na Snapchatcie pojawia się masa pustych, nic nie wnoszących do naszego życia treści, ale czy wszystko co jest publikowane na Facebooku czy Twitterze jest wartościowe? Czy kolejny mem, zdjęcie kota czy czyjegoś dziecka wnosi coś do naszego życia? Oczywiście, że nie!

Snapchat niesłusznie jest kojarzony z treściami marnej jakości, ponieważ zamysłem jego twórców było stworzenie narzędzia dla młodych ludzi, którzy w teorii mogliby się wymieniać swoimi osiągnięciami, z których nie do końca po jakimś czasie byliby dumni (o nagich fotkach nie wspominając), a ta wymiana miałaby się odbywać w bezpieczny sposób (takie zdjęcia znikają zaraz po obejrzeniu). Jednak aplikacja już dawno ewoluowała i otrzymała wiele nowych funkcji, takich jak przede wszystkim My Story, czyli naszą „historię”, która jest widoczna 24 godziny od opublikowania. U różnych osób „My Story” prezentuje się inaczej - u jednych to same śmieci (tak jak na ich Facebooku), a u innych godne uwagi przemyślenia, porady czy ciekawostki.

Snapchat to nowoczesny komunikator za pomocą którego możemy pokazać garstce znajomych to, co się u nas w danym czasie dzieje, ale jeśli jesteśmy znanym blogerem, to możemy w fajny sposób komunikować się z naszymi fanami, informować ich o nowych wpisach na blogu czy nowym odcinku na naszym kanale na YouTube.

Snapchat jest taki, jaki jest jego użytkownik - od Ciebie zależy jaki będzie Twój :)

Tyle tytułem wstępu... przejdźmy do okularów.

Dzisiejszy odcinek MyApple Daily znajdziecie na końcu artykułu