W chińskim serwisie społecznościowym Weibo pojawiły się kolejne zdjęcia prezentujące ekran komputera prawdopodobnie z jednego z zakładów podwykonawców Apple. Widać na nim czarnobiałe fotografie wnętrza iPhone'a 8 we wczesnej fazie testów produkcyjnych.

Na czarnobiałych zdjęciach o wysokim kontraście (a być może skanach takich zdjęć) widać wyraźnie moduł ładowania indukcyjnego, ułożone pionowo aparaty fotograficzne oraz mocno upakowaną niewielką płytę główną, która zostawia dużo więcej miejsca dla baterii. Wolna przestrzeń sugeruje, że będzie ona miała o wiele większą pojemność i kształt litery L.

O baterii w kształcie litery L, mającej o wiele większą pojemność, mówił już kilka miesięcy temu Ming-Chi Kuo, analityk agencji KGI Securities.

Na zdjęciach ekranu wspomnianego komputera widać otwarty arkusz kalkulacyjny z oznaczeniami wczesnej fazy testów produkcyjnych „Ferrari EVT”. Taka nazwa także pojawiała się już we wcześniejszych doniesieniach. Fakt, że na zdjęciach pojawia się właśnie to oznaczenie, może sugerować, że zostały one zrobione kilka miesięcy temu i dopiero ostatnio trafiły do sieci.

Nie ma oczywiście żadnej pewności, że prezentują one faktycznie iPhone'a 8, a przynajmniej czy jest to wersja urządzenia, która ostatecznie trafi na rynek. Wiadomo o nim już sporo i to nie za sprawą tego typu zdjęć, publikowanych w chińskim serwisie społecznościowym, ale samego Apple i firmware głośnika HomePod, udostępnionego deweloperom kilka tygodni temu.

Źródło: MacRumors