Pisaliśmy wczoraj o tym, że w firmware głośnika HomePod znalazł się obrazek przedstawiający iPhone'a 8, który potwierdził część wcześniejszych spekulacji dotyczących jego wyglądu. W oprogramowaniu głośnika znalazło się jednak o wiele więcej ciekawych informacji na temat nowego iPhone'a. Odkrył je deweloper Steven Troughton-Smith.

W kodzie firmware głośnika HomePod znalazł on m.in. odniesienie do paska statusu rozdzielonego na dwie części ("split"), które znajdą się po bokach wcięcia w ekranie przeznaczonego na głośnik, czujniki i kamerę. To, jak mógłby taki pasek statusu wyglądać przedstawiono ostatnio na grafikach stworzonych przez Gordona Kelly'ego dla producenta akcesoriów marki Nodus.

Zdaniem Troughton-Smitha nowy pasek statusu ma być o wiele bardziej złożony i potężniejszy, a być może będzie też interaktywny.

Nie znalazł on jednak w kodzie żadnych odniesień do bazującego na technologii ultradźwięków skanera linii papilarnych Touch ID umieszczonego pod ekranem urządzenia. Możliwe jednak, że Apple zdecyduje się na technologię optyczną, podobną do obecnie stosowanych. Troughton-Smith uważa jednak, że odniesienia do takich rozwiązań powinny znaleźć się już w kodzie. Ich brak sugerować może, że w tym roku Apple nie zdecyduje się na umieszczenie skanera linii papilarnych pod ekranem.

Z kolei inny deweloper - Guilherme Rambo - odkrył w kodzie firmware'u głośnika HomePod odniesienia do przedniej kamery 3D skanującej twarz i rozpoznającej mimikę. Odkrył on także odniesienia do nowej funkcji „stuknij by obudzić” („tap to wake”), co prawdopodobnie pozwoli na szybkie wybudzenie telefonu poprzez stuknięcie w ekran (podobne rozwiązanie zastosował Microsoft w smartfonach Lumia).

Źródło: AppleInsider