Deweloperzy badający wersje beta iOS 11 i firmware'u głośnika HomeKit odkryli rysunki przedstawiające iPhone'a 8 oraz odniesienia do skanera twarzy, wykorzystującego podczerwień.

Od miesięcy spekuluje się nad wyglądem iPhone'a 8. Mówi się między innymi o tym, że urządzenie posiadać będzie ekran zajmujący cały przedni panel, pozbawiony fizycznego przycisku Home, a także rozbudowaną funkcję rozpoznawania twarzy. Wśród najpopularniejszych pogłosek dotyczących jego wyglądu jest ta, mówiąca o tym, że w górnej krawędzi ekranu znajdzie się specjalne wcięcie na głośniki i czujniki. Ta właśnie forma, a przynajmniej taki przód iPhone'a 8 został potwierdzony przez Apple, choć pewnie jest to ostatnia rzecz, którą firma chciałaby teraz zrobić.

Rysunek przedstawia takiego właśnie iPhone'a ze specjalnym wcięciem ekranu przy jego górnej krawędzi oraz odniesienia do czujnika podczerwieni służącego do rozpoznawania twarzy, zostały zaszyte w firmware głośnika HomePod.

Sam rysunek znalazł się w bibliotece PassKitUIFoundation, odpowiadającej za autoryzację użytkownika.

Zdaniem jednego z odkrywców - Steve'a Troughton-Smitha - rysunek jest stuprocentowym potwierdzeniem tego, jak będzie wyglądać iPhone 8.

Warto przy tej okazji wspomnieć o kolejnym możliwym wycieku. Kilka dni temu, w chińskim serwisie społecznościowym Weibo, pojawiło się zdjęcie instrukcji wysuwania tacki karty sim w iPhonie 8. Widać na nim właśnie takie urządzenie, jak widoczne na rysunku, który zaszyty został w firmware głośnika. Warto zwrócić uwagę na większy przycisk Power, o którym także mówi się od jakiegoś czasu.

Źródła: Steve Troughton-Smith, 9To5Mac