Matthew Roberts opublikował kilka dni temu nowy materiał wideo, na którym można zobaczyć postęp prac nad nową siedzibą firmy z Cupertino – Apple Park. Szczególną uwagę autor poświęcił audytorium Steve'a Jobsa, czyli przeszklonemu budynkowi o cylindrycznym kształcie.

W czasie ogłaszania nazwy dla nowej siedziby, Apple poinformowało, że pierwsi pracownicy rozpoczną wykonywać swoje obowiązki w tym miejscu jeszcze w kwietniu. Na nagraniach widać jednak, że we wnętrzu głównego budynku nadal trwają ostatnie prace wykończeniowe i prawdopodobnie nie ma tam jeszcze kadry firmy z Cupertino.

Na nowym filmie można zobaczyć między innymi efekty prac nad audytorium, które zostanie nazwane Steve Jobs Theater. Materiał przedstawia również tereny zielone, a także parkingi z zainstalowanymi panelami słonecznym i staw na wodę.

Ciekawym obiektem, który widać na nagraniu, jest stodoła. Powstała ona w 1916 roku na terenach rolnych, które potem wykupiło HP i w końcu Apple. Tim Cook obiecał władzom Cupertino, że przeniesie ten ponad stuletni budynek do nowego miejsca .

Na terenie nowej siedziby Apple pojawia się coraz więcej drzew, które są sukcesywnie sadzone między innymi w atrium. Ekipa budowlana nadal pracuje jednak nad ścieżkami łączącymi poszczególne budynki. Proces przenoszenia pracowników Apple do nowej siedziby ma potrwać sześć miesięcy. Niewykluczone, że w audytorium zostaną we wrześniu zaprezentowane nowe iPhone'y.