Według informacji przedstawiony przez serwis Engadget, Amazon pracuje nad nową wersją urządzenia Echo, które ma być lepsze od zaprezentowanego przez Apple w czerwcu głośnika HomePod. Jeżeli wierzyć plotkom oraz danym udostępnionym przez firmę z Cupertino, oba produkty trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Według dziennikarzy, którzy mieli już możliwość porównać ze sobą głośniki Echo oraz HomePod, produkt Apple gra zdecydowanie lepiej – wszystko to dzięki zastosowaniu subwoofera, siedmiu mniejszych głośników, a także systemu dostosowywania odtwarzania do położenia użytkownika.

Kolejna generacja głośnika Echo ma dorównać urządzeniu Apple nie tylko w kwestii działania asystenta głosowego, ale właśnie także na płaszczyźnie dźwiękowej. Nowy produkt ma być węższy i niższy od swojego poprzednika, a jego obudowa zostanie pokryta tkaniną.

Czas pokaże, czy zastosowanie dodatkowych głośników oraz ulepszonych mikrofonów pozwoli Amazonowi mierzyć się z Apple także w kwestii jakości odtwarzania dźwięku. Warto zaznaczyć, że początkowo oba produkty nie będą prawdopodobnie dostępne w Polsce.

Źródło: Engadget