W systemie iOS 11 całkowicie przybudowano centrum kontroli, które użytkownicy mogą dostosować do swoich potrzeb odsłaniając i ukrywając różne przyciski i widżety. Jednym z nich – który znacząco zyskał na funkcjonalności – jest minutnik.

Oglądając czerwcową konferencję WWDC z niechęcią przyjąłem nowy wygląd centrum kontroli. Po miesiącu korzystania z systemu iOS 11 wiem jednak, że choć jest ono – przynajmniej w mojej opinii – mniej estetyczne niż to miało miejsce wcześniej, to pod względem użyteczności dokonano sporego progresu.

Za przykład możemy wziąć systemowy minutnik. Użycie na nim 3D Touch sprawi, że zobaczymy możliwy do regulowania pasek ze wskazaniami dotyczącymi czasu. W ten sposób szybko dostosujemy „timer” i będziemy mogli monitorować upływające sekundy w ten sam sposób.

Mam nadzieję, że z czasem Apple udostępni deweloperom odpowiednie API dla centrum kontroli i będziemy mogli – jako użytkownicy – umieścić w tym miejscu rozszerzenia współpracujące z zewnętrznymi aplikacjami. Dajcie znać w komentarzach, czy i jakie widżety chcielibyście zobaczyć w tym miejscu.