Tym razem nie z okazji cotygodniowej promocji App of the Week ale tak po prostu za darmo można pobrać grę kolejną logiczną grę dla iOS - Sea of Squares.

Big 02aeb2b0 a7f2 4f79 94c3 7d6d13d99857

Pamiętam jak na początku lat 90 ubiegłego wieku wielu ludzi na Amidze zagrywało się w trójwymiarowy Tetris, czyli w grę Blockout. W której do wnętrza kostki spadały figury o różnych kształtach (inspirowanych oczywiście tymi z rosyjskiego oryginału). Sea of Squares to trochę taki odwrócony Blockout.

Każda plansza to duży obiekt o różnym kształcie złożony z różnokolorowych klocków o formie kostki. zadaniem gracza jest usunięcie jak największej z nich. Ważne jednak jest to, że muszą to być przynajmniej pary stykających się ze sobą jednym z boków jednokolorowych klocków - choć najlepiej jak za jednym stuknięciem w ekran uda się usunąć większą ich ilość.

Klocki usuwane są tylko w obrębie jednej, skierowanej w stronę użytkownika płaszczyzny. Trzeba więc obracać te duże kształty na różne strony i sprawdzać, z której z nich najlepiej było by usunąć klocki o tym samym kolorze.

Nie zdarzyło mi się jeszcze, by na koniec nie zostało kilka klocków o różnych kolorach. Na szczęście gracz ma do dyspozycji kilka ruchów zamieniających klocki o różnych, nie pasujących do siebie kolorach na jeden.

Gra nie jest specjalnie skomplikowana, choć oczywiście każda z plansz ma różny poziom trudności. Co najważniejsze jednak wciąga.

Sea of Squares dla iPhone'a i iPada w App Store za darmo.