Dwa dni temu fani i użytkownicy komputerów Mac mini obchodzili pewną rocznicę, która nie daje jednak powodów do radości. 12 lipca minęło tysiąc dni od ostatniej aktualizacji tych komputerów. Miała ona miejsce 16 października 2014 roku.

Warto wspomnieć, że ten 2,5 letni komputer wciąż znajduje się w ofercie Apple i nazywany jest „małym gigantem”, choć w podstawowej konfiguracji, kosztującej 2299 zł, oferuje zaledwie procesor Intel Core i5 1,4 GHz i 4 GB pamięci RAM. Najmocniejsza wersja - Intel Core i5 2,8 GHz, 8 GB RAM i Fusion Drive 1 TB - mogłaby być jeszcze warta rozważania, gdyby jednak nie cena, wynosząca 4699 zł.

Oczywiście Mac mini w każdej wersji to wciąż bardzo dobry komputer, choć osobiście uważam, że 4 GB RAM to trochę mało. Sam piszę te słowa na 4 letnim MacBooku Air, który wciąż bardzo dobrze się sprawuje nie tylko przy pisaniu, ale także i pisaniu aplikacji w Xcode. Podejrzewam, że te 2,5 letnie Maki mini sprawdzać się będą jeszcze przez wiele lat, ale to zdecydowanie nie są już nowe komputery, które powinny być w ofercie.

Kilka miesięcy temu Phil Schiller wspomniał, że Mac mini jest ważnym produktem i pozostanie w ofercie. Pozostaje więc czekać i mieć nadzieję, że Apple zaktualizuje je jeszcze w tym roku.