W ramach stałej cotygodniowej akcji promocyjnej w App Store - Free App of the Week - w tym tygodniu za darmo można pobrać logiczno-zręcznościową grę illi dla iOS.

W grze sterujemy bohaterem, będącym czymś w rodzaju włochatego ślimaka, a przynajmniej stworzeniem, które pozbawione jest kończyn i porusza się tak, jak ślimak z jednym jednak wyjątkiem. Potrafi ono bowiem skakać, co bardzo przydaje się podczas pokonywania kolejnych platform.

Illi (illi) musi dotrzeć do mety zbierając po drodze wszystkie kryształy. Platformy początkowo są bezpieczne i znajdują się blisko. Później jednak odległości pomiędzy nimi rosną, pojawiają się też różnego rodzaju śmiercionośne pułapki, jak np. kolce.

Illi, jak to ślimak, przykleja się do powierzchni. może więc pokonywać platformy w każdym kierunku. Z resztą, w grze nie ma grawitacji, albo działa ona zawsze na korzyć tego dziwnego stworzenia.

Ładna szata graficzna, ciekawa ścieżka dźwiękowa (i nie chodzi mi o muzykę, której nie ma) oraz całkiem ciekawa rozgrywka, łącząca w sobie elementy gry zręcznościowej (platformówki) z grą logiczną, to sprawdzony przepis na udaną grę i tak jest w tym wypadku.

Szczerze polecam, zwłaszcza, że grę illi można przez najbliższy tydzień pobrać za darmo.