Zdaniem firmy Nielsen, w USA w każdym tygodniu pierwszej połowy bieżącego roku inicjowanych było 7,5 miliarda transmisji strumieniowych nagrań audio, dostępnych w serwisach udostępniających muzykę na żądanie.

W sumie w pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku, w USA zarejestrowano ponad 184 miliardy strumieniowych transmisji muzyki inicjowanych na żądanie. To 62-procentowy wzrost względem tego samego okresu w roku ubiegłym. Z kolei pobieranie muzyki kupionej w cyfrowych sklepach typu iTunes spadło w skali roku o 20 procent. Wciąż spada także sprzedaż muzyki na fizycznych nośnikach.

Artystami, których utwory najczęściej były strumieniowane w tym okresie są Lady Gaga i Drake. Ten drugi artysta może się pochwalić liczbą 1,85 miliarda transmisji strumieniowych swoich utworów z serwisów udostępniających muzykę na żądanie. Równie dobrymi wynikami mogą pochwalić się także Migos (1,81 miliarda transmisji) i Kendrick Lamar (1,7 miliarda transmisji strumieniowych)

Nielsen w swoim raporcie nie podaje jednak jak rozkłada się liczba transmisji na poszczególne usługi, jak Spotify, Apple Music, Tidal, Pandora, SoundCloud itp.

Źródło: Nielsen