Według informacji udostępnionych przez serwis Digitimes, Samsung ma odpowiadać za część produkcji kości NAND 3D dla tegorocznych iPhone'ów. Pozostałą partię tych komponentów dostarczy prawdopodobnie Toshiba oraz SK hynix.

Przez długi czas Samsung odpowiadał za część produkcji procesorów dla smartfonów Apple, ale wraz z premierą iPhone'a 7 sytuacja uległa zmianie. Wszystko wskazuje jednak na to, że koreański producent dostarczy w tym roku firmie z Cupertino nie tylko pamięci flash, ale też ekrany OLED dla iPhone'a 8.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Samsung rozpocznie wkrótce budowę nowych fabryk ekranów OLED. Wpływ na tę decyzję może być związany z dużym popytem Apple na nowe wyświetlacze. Te mają bowiem już w przyszłym roku zagościć we wszystkich smartfonach kalifornijskiego producenta, a z czasem także w innych urządzeniach, jak na przykład iPadach.

Warto na koniec dodać, że wśród największych producentów pamięci flash, Samsung, Toshiba oraz Micron Technology chcą pozostać przy 64-warstwowych kościach. SK hynix idzie jednak inną drogą i stawia na 72-warstwowe komponenty. Obecnie nie wiadomo jednak, czy trafią one do nowych iPhone'ów.

Źródło: Digitimes


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.