Wczoraj wieczorem Apple udostępniło wszystkim użytkownikom iPhone'ów, iPadów oraz iPodów Touch możliwość zainstalowania drugiej wersji beta systemu iOS 11. Poniższa instrukcja powinna pomóc Wam w bezbolesnym przejściu przez procedurę instalacji.

Warto już na wstępie zaznaczyć, że przed pobraniem wersji beta wspomnianego wyżej oprogramowania, racjonalnym krokiem będzie wykonanie kopii zapasowej swojego urządzenia. W przypadku iPhone’ów i iPadów dokonamy tego za pośrednictwem programu iTunes. Należy mieć również świadomość, że iOS 11 działa obecnie... średnio. Urządzenia chodzą wolniej i zużywają więcej energii elektrycznej.

W celu przystąpienia do programu testowego należy odwiedzić specjalną stronę internetową Apple i kliknąć w niebieski przycisk Sing Up. Po podaniu swojego loginu i hasła do Apple ID będziemy mogli wybrać interesujący nas system – w tym przypadku iOS. Wcześniej konieczne będzie jednak kliknięcie w zakładkę Enroll Your Devices w górnej części witryny.

W celu zainstalowania systemu iOS 11 konieczne będzie odwiedzenie strony internetowej Apple (do której link podawaliśmy wyżej) za pomocą urządzenia, które chcemy zaktualizować. Następnym krokiem będzie pobranie specjalnego profilu. Jeżeli cała procedura zostanie przeprowadzona prawidłowo, w zakładce Uaktualnienia w ustawieniach ogólnych pojawi się możliwość przeprowadzenia aktualizacji urządzenia.

Przed przystąpieniem do procedury instalacji warto sprawdzić listę urządzeń wspieranych przez iOS 11