Wprowadzona do sprzedaży 10 lat temu aluminiowa, przewodowa klawiatura z wydzielonym blokiem numerycznym do niedawna wciąż była w ofercie. Wraz z wprowadzeniem nowej bezprzewodowej klawiatury Magic Keyboard wyposażonej także w pole numeryczne, Apple zakończyło jej sprzedaż.

Nie jest już ona dostępna w internetowym sklepie Apple. Można ją za to jeszcze dostać u autoryzowanych sprzedawców w naszym kraju. Warto wspomnieć, że nie każdy potrzebuje klawiatury bezprzewodowej. Starsza, przewodowa klawiatura z polem numerycznym oferuje dwa dodatkowe gniazda USB i jest znacznie tańsza. U polskich APR-ów jej cena wynosi 259 zł, podczas gdy bezprzewodowa klawiatura Magic Keyboard z polem numerycznym kosztuje w internetowym sklepie Apple aż 649 zł.

Moja własna przewodowa klawiatura Apple z polem numerycznym, którą kupiłem wraz z iMakiem działa od 10 lat bez zarzutu. Jeśli nosiliście się z zamiarem jej kupna to warto się pospieszyć, bo pewnie już niebawem będzie można ją kupić tylko z drugiej ręki na serwisach aukcyjnych.

PS. Apple prawdopodobnie wycofało ze sprzedaży starą klawiaturę już kilka tygodni temu. Zmianę w ofercie zauważył Jim Tanous z The Mac Observer.