Samsung przygotował stronę internetową związaną z akcją Switch. Ma ona zachęcić użytkowników różnorakich smartfonów do sięgnięcia po urządzenia mobilne Galaxy. Warto dodać, że podobne kroki promocyjne podejmowało już w przeszłości Apple oraz Google.

Strona internetowa przedstawiająca możliwości przeniesienia danych ze smartfona z systemem iOS, Windows oraz Android na urządzenia Galaxy nie jest jedynym elementem kampanii Switch. Samsung przygotował również program komputerowy i aplikację mobilną z nią związaną.

Aplikacja mobilna Switch jest obecnie dostępna wyłącznie w sklepie Google Play. Obecnie nie wiadomo czy Koreańczycy zdecydują się również na przygotowanie wersji dla systemu iOS. Należy jednak podkreślić, że narzędzie pozwalające na migrację danych jest także dostępne dla Windowsa oraz macOS.

Co ciekawe, na stronie internetowej Switch Samsung nie daje użytkownikom powodów do zmiany smartfona, a jedynie skupia się na możliwości przeniesienia danych. Brak tu informacji dotyczących ewentualnej przewagi urządzeń Galaxy nad konkurencją. W przypadku akcji Move to iOS Apple wybrało inny sposób promocji swoich produktów.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Samsung