SolidCase to marka o której pisaliśmy już trzy miesiące temu, za sprawą etui ochronnych dla iPhone'ów z serii 7 oraz 7 Plus. Dotarły do nas informacje od producenta, że wielu naszych czytelników jest zainteresowanych linią produktów skierowanych do iPhone'ów poprzednich generacji, czyli modeli 6, 6s oraz 6 Plus i 6s Plus.

O Produkcie

Ultra Thin Protector czyli flagowy produkt SolidCase to, jak już pisaliśmy w poprzednim artykule, ultra cienkie etui o grubość zaledwie 0,30 mm. Jak możemy przeczytać na stronie producenta - są to „najcieńsze obudowy jakie kiedykolwiek widziałeś”. Zaprojektowane dla wymagających użytkowników, którzy uwielbiają prostotę. Mając w ręku iPhone'a w etui Ultra Thin Protector, nie czujemy praktycznie, że jest na niego coś założone. Tak, jak we wcześniejszych modelach dla iPhone'a 7 oraz 7 Plus, opisywane etui również wykonano z ogromną precyzją i starannością. Oddaje ono najdokładniej jak się da piękną formę iPhone'a w najdrobniejszych jego detalach. Etui te głównie chronią urządzenie przed zadrapaniami i delikatnymi uderzaniami oraz wstrząsami.

Obudowy Ultra Thin Protector przeznaczone dla iPhone'ów z linii 6/6S oraz 6/6S Plus pojawiły się tylko w jednym kolorze - Frost Matte czyli przezroczystym. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ odcienie tych modeli najlepiej wyglądają w etui, którego praktycznie nie widać. Póki co, w ofercie nie ma zapowiadanych produktów dla iPad'a - być może to kwestia czasu.

SolidCase Ultra Thin Protector

SolidCase Ultra Thin Protector

SolidCase Ultra Thin Protector

SolidCase Ultra Thin Protector

SolidCase Ultra Thin Protector

Jakość wykonania

Obudowy wykonane są z transparentnego matowego tworzywa, które jest identyczne jak w modelach dla iPhone'ów z serii 7. Etui poddano mikrotrawieniu, dzięki któremu świetnie leży w dłoni i nie wyślizguje się. Jak za pewne czytaliście w poprzednim artykule, dodatkowym plusem tej technologii jest to, że na obudowie nie zostają odciski palców - doceni to absolutnie każdy.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje precyzja, z jaką firma SolidCase produkuje swoje etui. Są idealnie dopasowane do każdego iPhone'a. Nie ma tutaj żadnych niedociągnięć. Wszystkie wycięcia oraz zagięcia zgadzają się perfekcyjnie, a otwory na aparat, mikrofon i lampę błyskową są dokładnie wycentrowane, co często jest niezbyt precyzyjnie wykonane nawet u dobrych producentów.

Podsumowanie

Śmiało możemy powiedzieć, że etui Ultra Thin Protector marki SolidCase to produkt bardzo udany i w stu procentach spełniający swoje funkcje ochronne. Świetnie dopasowany i wykonany a także - co chyba jest najważniejszym elementem - prosty oraz minimalistyczny, pozbawiony krzykliwych napisów czy logo producenta.

Produkty dostępne są w Sklepie MyApple w cenie 64zł (iPhone 6/6S) oraz 74zł (iPhone 6/6S Plus)