Ochrona przed zarysowaniem czy zniszczeniem iPhone'a to temat zawsze aktualny. Z moich obserwacji wynika, że naprawdę niewielu posiadaczy tego sprzętu decyduje się nosić go bez żadnego etui. Sam jestem zagorzałym minimalistą i nie przepadam za zakrywaniem tego naprawdę dobrego wzornictwa różnymi pokrowcami czy kaburami – jednak rozsądek i doświadczenie zawsze podpowiadają, że lepiej się zabezpieczyć. Większość dostępnych na rynku etui jest strasznie topornie wykonana i zazwyczaj są one grube, co powoduje, że iPhone traci swój smukły kształt i robi się z niego potocznie mówiąc "cegła". Drugi powód to słaba precyzja wykonania i często nachalne logotypy, których osobiście nie znoszę. Poniżej przedstawię etui Ultra Thin Protector marki SolidCase, na które niedawno trafiłem i które to spełnia wszystkie wymagania minimalisty.

O Produkcie

Ultra Thin Protector to jak sama nazwa mówi ultra cienkie etui o grubość zaledwie 0.30 mm. Jak pisze producent na swojej stronie - są to "najcieńsze obudowy jakie kiedykolwiek widziałeś". Zaprojektowano je dla najbardziej wybrednych użytkowników, którzy kochają minimalizm. Trzymając iPhone'a w tym etui nie czujemy praktycznie, że mamy na niego coś założone. Stworzono je z niezwykłą starannością by jak najdokładniej oddać całą formę iPhone'a w najdrobniejszych jego detalach. Etui te głównie chronią urządzenie przed zadrapaniami i delikatnymi uderzaniami oraz wstrząsami.

Obudowy Ultra Thin Protector przeznaczone są dla iPhone'ów z najnowszej linii 7 / 7 Plus, lecz producent poinformował nas, że niebawem będzie poszerzał swoją ofertę, w której ma pojawić się nowy kolor Frost (lodowy / przezroczysty) oraz etui do poprzednich generacji iPhone'ów i iPad'ów.

Jakość wykonania

Obudowy SolidCase wykonane są z matowego tworzywa, które jest delikatnie transparentne. Z zewnętrznej strony etui poddano mikrotrawieniu, które sprawia, że świetnie trzyma się w dłoni i zdecydowanie poprawia chwyt. Dzięki temu łatwo się nam nie wyślizgnie. Dodatkowym plusem technologii mikrotrawienia jest to, że na obudowie nie zostają odciski palców - naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, które doceni absolutnie każdy. W obydwu wariantach (dla iPhone'a 7 jak i 7 Plus) wystający obiektyw aparatu został dodatkowo zabezpieczony specjalnym rantem, który chroni przed uszkodzeniem czy zarysowaniem gdy kładziemy telefon na płasko.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje precyzja z jaką firma SolidCase produkuje swoje etui. Są idealnie dopasowane do iPhone'a. Nie ma tutaj żadnych niedociągnięć. Wszystkie wycięcia oraz zagięcia zgadzają się co do setnych milimetra, a otwory na aparat, mikrofon i lampę błyskową są dokładnie wycentrowane, co często jest niezbyt precyzyjnie wykonane nawet u znanych producentów. Starałem się to pokazać na poniższych zdjęciach, które są wykonane przy dużym zbliżeniu.

Podsumowanie

Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że etui Ultra Thin Protector marki SolidCase jest produktem na który czekałem. Spełniającym swoje zadanie ochronne, dobrze wykonanym, do bólu minimalistycznym i co chyba dla mnie najważniejsze – pozbawionym napisów i logo.

Polecam.

Produkty dostępne są w Sklepie MyApple w cenie 69zł (iPhone 7) oraz 79zł (iPhone 7 Plus)

Więcej informacji na stronie producenta: www.solidcase.co