Do drugiej bety systemu iOS 11 zaimplementowano udoskonaloną wersję funkcji Flyover, która jest dostępna dla użytkowników za pośrednictwem aplikacji Mapy. Pozwala ona w bardziej interaktywny sposób zwiedzać wybrane lokalizacje świata.

Po włączeniu trybu Flyover, który jest obecnie dostępny dla ponad 200 miast oraz lokalizacji, użytkownik będzie mógł przenieść się do widoku wirtualnej wycieczki albo wykorzystać technologię VR, aby samemu zwiedzać odwzorowane cyfrowo miejsca.

Dzięki wykorzystaniu żyroskopu i akcelerometru, w trakcie poruszania iPhonem w górę, w dół i wokół jego własnej osi na ekranie tego urządzenia pojawiają się odpowiednio dostosowane obrazy. Przeciągając palcem po ekranie można zmienić swoją wirtualną pozycję, a stukając dwukrotnie na wyświetlacz przybliżyć albo oddalić widok.

Poniżej można zobaczyć materiał wideo, na którym przedstawiłem opisaną wyżej nowość. Warto zauważyć, że do płynnego działania funkcji konieczne jest szybkie połączenie internetowe. Z pełną listą miejsc dostępnych w widoku Flyover można zapoznać się na stronie internetowej Flyover cities.