Wczoraj w Apple Music pojawiła się nowa opcja abonamentowa, która pozwala na wykupienie rocznego dostępu do tej usługi. Obecnie nowy plan subskrypcyjny jest dostępny wyłącznie dla użytkowników z USA, ale z czasem ma to ulec zmianie.

Do tej pory użytkownicy Apple Music ze Stanów Zjednoczonych mogli płacić 9,99$ za abonament miesięczny, 14,99$ za abonament rodzinny oraz 4,99$ za abonament studencki. Wczoraj wieczorem otrzymali oni możliwość wykupienia rocznej subskrybcji na okres jednego roku za 99$.

Nowy plan abonamentowy jest obecnie dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych. Skontaktowałem się jednak z pracownikami wsparcia technicznego Apple z pytaniem dotyczącym ewentualnej ekspansji. Zostałem poinformowany, że możliwość opłacenia rocznej subskrybcji pojawi się wkrótce także w innych krajach. Niestety ich lista nie została mi udostępniona.

Cena rocznego abonamentu w Stanach Zjednoczonych jest blisko dziesięciokrotnie większa od planu miesięcznego. Można więc założyć, że w przypadku Polski wysokość subskrybcji wyniosłaby 199,99 zł. Pracownicy Apple zachęcili mnie do zgłaszania swoich życzeń dotyczących rozwoju iTunes za pośrednictwem specjalnego formularza.


Aktualizacja – plan roczny jest również dostępny w Wielkiej Brytanii w cenie 99£.

Źródło: TechCrunch, Gregory Piatek


Tydzień promocji z firmą BASEUS

w bieżącym tygoniu cały asortyment firmy BASEUS z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: BASEUS10 i kupuj taniej.