W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zamiarach Apple uczynienia z iPhone'a swego rodzaju cyfrowej książeczki zdrowia, w której zapisywane byłyby informacje o przebytych chorobach, urazach, sposobach leczenia, przyjmowanych lekach, alergiach, a także różnego rodzaju dane diagnostyczne. W tym celu firma ma współpracować ze startupem Health Gorilla.

Health Gorilla to startup, który stworzył właśnie specjalny system cyfrowego zapisu i zbierania danych diagnostycznych z różnych placówek opieki zdrowotnej przez całe życie pacjenta. Rozwiązania opracowane przez Health Gorilla mogą okazać się kluczowe w budowanej przez Apple platformie obiegu i zbierania danych medycznych bezpośrednio na iPhonie użytkownika i synchronizowanych w chmurze. Health Gorilla - zdaniem CNBC - ma pomóc w zbieraniu danych diagnostycznych w szczególności tych dotyczących krwi poprzez dalszą współpracę ze szpitalami i laboratoriami analitycznymi.

Przypomnieć warto, że Apple posiadać ma specjalny tajny zespół pracujący nad stworzeniem takiej platformy wymiany informacji medycznych, której podstawowym elementem będzie iPhone pacjenta. Ten miałby możliwość określenia tego, kto ma dostęp do tych danych, mógłby także szybko przesłać je zajmującemu się nim lekarzowi.

Zarówno Apple, jak i Health Gorilla odmówiły komentarza.

Źródło: CNBC


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.