W aplikacji YouTube dla Androida pojawiła się nowa opcja, która w ramach testów A/B została na razie udostępniona jedynie niewielkiej liczbie użytkowników. Mowa o ręcznej zmianie jakości materiałów wideo w czasie połączenia smartfona lub tabletu z siecią komórkową.

YouTube – w wersji dla iOS i Androida – pozwala od dłuższego czasu na ograniczenie jakości HD (i lepszej) materiałów wideo wyłącznie do połączenia Wi-Fi. Wkrótce ulegnie to jednak zmianie. Wybrani użytkownicy już teraz otrzymali możliwość ustalenia górnego limitu jakości odtwarzanych filmów.

W ustawieniach pojawiło się kilka wariantów – 144p, 240p, 360p, 480p, 720p oraz brak limitów. Po wybraniu jednej z opcji YouTube nigdy nie będzie w czasie połączenia z siecią komórkową odtwarzał materiałów wideo w lepszej niż ustalona jakości, co z kolei pozwoli na ograniczenie zużycia danych.

Obecnie nie wiadomo, kiedy nowa opcja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Testy, które YouTube przeprowadza po stronie serwerów, dotyczą obecnie wyłącznie wersji aplikacji dla Androida.

Źródło: Android Police