Niemal rok temu informowaliśmy Was, że dzięki aplikacji Boon istniał sposób pozwalający na skorzystanie z usługi Apple Pay. Po pewnym czasie możliwość ta została zablokowana. Jak się okazuje, istnieje sposób, aby ponownie korzystać z Boon. Należy pamiętać, że jest on trochę bardziej skomplikowany niż pierwotnie.

W poniższym poradniku przedstawione zostały kroki, jakie należy podjąć, aby ponownie skorzystać z aplikacji Boon:

  • Zaloguj się w brytyjskim, francuskim App Store, jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się zgodnie z tym poradnikiem.
  • Otwórz App Store w iPhonie, wyszukaj darmową aplikację Boon, a następnie ją zainstaluj.
  • Uruchom aplikację i przejdź przez poszczególne kroki rejestracji (pamiętaj aby podać prawdziwe dane oraz aktualny numer telefonu, ponieważ zostanie wysłany do Ciebie kod weryfikacyjny).
  • Gdy proces rejestracji zostanie zakończony, wciśnij Add to Apple Wallet (zanim jednak to zrobisz, powinieneś na chwilę przełączyć region systemu na Wielką Brytanię/Francję. Zrobisz to w Ustawieniach → Ogólne → Język i region).
  • W celu doładowania rachunku środkami, należy zaktualizować konto do wersji Plus. Wymaga to przesłania przez formularz skanów lub zdjęć dwóch dokumentów (obu ich stron) - prawa jazdy oraz dowodu osobistego. Adres na jednym z tych dokumentów musi być dokładnie taki sam, jaki został wpisany w Twoim koncie Boon. Inaczej nie przejdziesz przez proces weryfikacji.
  • Pamiętaj, że aby doładować konto Boon musisz wykonać przelew, ewentualnie doładować kartą wydaną np we Francji. W tym celu załóż konto np w aplikacji Revolut, ponieważ zyskasz darmowe zagraniczne przelewy oraz lepszy kurs wymiany. Przetransferowanie środków do Boon trwa do dwóch dni.
  • Celem dokonania płatności Apple Pay za pomocą telefonu, naciśnij dwukrotnie przycisk Home przy zablokowanym ekranie, przybliż urządzenie do terminala oraz przyłóż palec do czytnika Touch ID. Płatność zegarkiem Apple polega na dwukrotnym wciśnięciu bocznego przycisku, a następnie na przyłożeniu go do terminala.

Zobacz jak działa Apple Pay w Polsce

Pamiętaj, że płatności obarczone są opłatą wynoszącą 1% wartości zakupów. Za zakupy poniżej jednego euro nie jest pobierana prowizja.

Boon Apple Pay


Aktualizacja 12:00, 16 maja, 2018 r.

Okazuje się, że konto w Boon można doładować przy pomocy polskiej karty płatniczej - wydanej w Polsce. Dodatkowo nie trzeba już weryfikować profilu, poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego/prawa jazdy (o ile wystarczy nam limit 200 funtów miesięcznie). Możliwość zasilenia salda, wynika prawdopodobnie z tego, że w najbliższym czasie usługa ma zadebiutować w Polsce, dzięki czemu Boon będzie dostępy również w naszym kraju.

Osoby, które przed 31 maja założą konto, mają rok bez comiesięcznych opłat. Po tym terminie darmowe będą jedynie trzy miesiące. Miesięczny koszt będzie wynosił 1,49 euro.