Rynek fintech charakteryzuje bardzo szybki rozwój. Pojawiają się na nim nowe firmy, które umożliwiają między innymi zerwanie z „tradycyjnymi systemami bankowymi”, do których można zaliczyć między innymi Monzo, N26 czy Revolut. To właśnie ten ostatni jeszcze w maju umożliwi Polakom prowadzenie konta w ich krajowej walucie.

Miesiąc temu informowaliśmy Was, że brytyjska firma Revolut zapowiedziała wsparcie dla Apple Pay w swojej usłudze. Jak się okazuje, już w tym miesiącu użytkownicy z Polski otrzymają możliwość doładowania konta polską oraz szwajcarską walutą. Złoty oraz frank szwajcarski dołączą do euro, dolara oraz funta brytyjskiego, w których można gromadzić swoje środki finansowe.

Revolut to usługa, która umożliwia płacenie na całym świecie za pomocą karty Mastercard wykorzystując przewalutowania po tak zwanym kursie międzybankowym. Darmowa wymiana obowiązuje do 5 000 euro/funtów miesięcznie. Co więcej, wypłaty z bankomatów są dla klientów platformy bezpłatne jeżeli tylko łączna suma pobranych pieniędzy nie przekroczy progu 200 euro/funtów w miesiącu. Revolut aktualnie wspiera ponad dziewięćdziesiąt walut świata.

W najbliższym czasie użytkownicy Revoluta będą mogli skorzystać również z możliwości wykupienia ubezpieczenia, zaciągnięcia kredytu lub inwestycji. Warto zaznaczyć, że już w tym momencie bezpośrednio z poziomu aplikacji każdy może otworzyć konto bankowe w Wielkiej Brytanii.

Aplikacja dostępna jest zarówno dla smartfonów z systemem iOS jak i Android.


Aktualizacja 21:44 17 maja, 2017 r.

Przed chwilą w polskim App Store pojawiła się aktualizacja aplikacji Revolut do wersji 4.3, która wprowadza możliwość prowadzenie konta w polskich złotych oraz we frankach szwajcarskich.

Revolut z polską walitą