Jak poinformowało Apple w oficjalnym komunikacie prasowym, Jamie Erlicht oraz Zack Van Amburg dołączyli do firmy by zająć się programami telewizyjnymi. Panowie byli od końca 2004 roku związani z Sony Video.

Warto już na wstępie przypomnieć, że Apple coraz bardziej angażuje się w produkcję materiałów wideo. Należy w tym miejscu wymienić program Planet of the Apps, dokumenty poświęcone muzykom, jak na przykład Harry Styles: Behind The Album, a także zbliżającą się premierę Carpool Karaoke.

Zatrudnieni przez Sony pracownicy szczebla kierowniczego brali udział w tworzeniu takich seriali, jak Breaking Bad, Better Call Saul, Rescue Me czy też The Crown. W Apple Panowie będą podlegać Eddiemu Cue. Wykonywanie swoich obowiązków rozpoczną w lecie.

Obecnie nie wiadomo czy Apple uruchomi własną platformę filmową na wzór Netflixa, HBO Now/Go i Amazon Prime Video, czy też będzie kontynuować integrację treści wideo z muzyką w Apple Music. Odpowiedzi na liczne pytania poznamy zapewne w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: Apple