Prace na terenie nowego kampusu Apple w Cupertino dobiegają końca. Większość budynków jest już niemal ukończona. Sporo dzieje się jednak wokół nich. Na terenie sadzonych jest coraz więcej drzew, trwają też prace nad kształtowaniem krajobrazu tego miejsca.

Galerię zdjęć przedstawiających sadzenie drzew na kampusie opublikował wczoraj serwis 9To5Mac. Zwraca on uwagę na to, że pierwotnie teren ten niemal w całości pokryty był asfaltem i betonem. Docelowo budynki Apple Park otaczać będą drzewa i trawiaste pola.

Mieliśmy okazję odwiedzić teren budowy nowego kampusu dwa razy. Pierwszy raz było to 3,5 roku temu, wtedy jeszcze cały ten obszar pokryty był faktycznie asfaltem i betonem oraz gruzami z rozbieranych budynków starego kampusu HP. Drugi raz odwiedziliśmy go w styczniu bieżącego roku, kiedy większość z budynków była już gotowa, sadzono też już drzewa. Był to jednak wciąż teren budowy z ogromną ilością ciężkiego sprzętu i ziemią zrytą gąsienicami i ogromnymi kołami ciężarówek, dźwigów, koparek i spychaczy. Na zdjęciach prezentowanych przez 9To5Mac widać, że większość ciężkiego sprzętu została już wycofana.

Źródło: 9To5Mac