Wydawać by się mogło, że na rynku odtwarzaczy sprzężonych z popularnymi usługami oferującymi muzykę na żądanie wszystko już zostało powiedziane i wiele nie da się tutaj zrobić. Tymczasem na rynku debiutuje właśnie bardzo ciekawe urządzenie - odtwarzacz muzyczny wyposażony w duży ekran dotykowy i współpracujący także z Apple Music.

Vita posiada stosunkowo duży ekran dotykowy Full HD (1080p) o przekątnej wynoszącej 11,6 cala. Urządzenie współpracuje m.in. ze Spotify, Tidalem, Apple Music, Pandorą, Google Music i SoundCloud pozwala także na odtwarzanie muzyki przesyłanej z iPhone'a, iPada, innych urządzeń mobilnych, Maca lub PC (wspiera przesyłanie przez AirPlay, GoogleCast oraz Spotify Connect oraz rozwiązanie Sonosa) oraz tej zgromadzonej na serwerach NAS. Producent oferuje także wersje Vity wyposażone w pamięć masową o pojemności 2 lub 4 terabajty, co pozwoli na zapisywanie muzyki lokalnie.

Vita wyposażona jest w bogaty zestaw wejść i wyjść: USB Audio 2.0, SPDIF, HDMI, AES/EBU oraz Ethernet. Komunikuje się także przez Bluetooth (aptX) i WiFi. Można ją sterować bezpośrednio z urządzeń z systemem iOS czy Android, a także z zegarka Apple Watch. Duży ekran pozwala m.in. na odtwarzanie teledysków z Vevo, urządzenie można też podłączyć do telewizora.

Nativ Vita właśnie trafia na rynek. Urządzenie nie jest jednak tanie. W podstawowej wersji trzeba będzie za nie zapłacić 1599 dolarów.

Źródło: Nativ