Od kilku miesięcy spekuluje się nad formą nowego, rocznicowego modelu iPhone'a, którego design ma znacznie różnić się od tego, który obowiązuje od lat. Urządzenie pozbawione ma być fizycznego przycisku Home. Nie wiadomo jednak gdzie znajdzie się czytnik linii papilarnych Touch ID.

Mówi się zarówno o umieszczeniu go pod ekranem, jak i na tylnej ścianie, podobnie jak to ma miejsce w smartfonach z Androidem. Pojawiają się też głosy, że może on znaleźć się w przycisku Power. To ostatnie rozwiązanie na pewno jest też testowane przez Apple, o czym świadczy jego opis w dokumentacji wniosku patentowego opublikowanej niedawno przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Chodzi o przyznany Apple patent opisujący sposoby łączenia samego czujnika z ochraniającą go warstwą zewnętrzną. W dołączonej do niego dokumentacji pojawia się właśnie czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku Power.

Fakt, ze Apple wspomina o takiej możliwości, oznaczać może to, że firma bada różne sposoby jego umieszczenia w urządzeniu. Nie oznacza jednak tego, że przyszłe modele iPhone'ów posiadać będą czytnik linii papilarnych właśnie w tym elemencie.

Źródło: Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych