Od 15 czerwca tego roku zaczną obowiązywać zasady, które całkowicie znoszą opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii oraz Liechtensteinu. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejny operator zaktualizował swoja ofertę roamingową, dostosowując ją do zasady Roam Like At Home.

Sieć Play przedstawiła dziś nową ofertę roamingową, według której osoby przebywające za granicą mogą korzystać z usług sieci Play na tak zwanych zasadach krajowych. Oznacza to, że klienci którzy w ramach umowy mają pakiet minut, SMS-ów oraz MMS-ów na terenie kraju mogą z niego korzystać za granicą. Dodatkowo pewien limit transmisji danych jest bezpłatny i jest on uzależniony od danego abonamentu lub wykupionego pakietu.

Przykładowo osoby korzystające z oferty Formuła Duet M mają do dyspozycji 4,26 GB internetu miesięcznie, czyli po 2,23 GB na osobę. Natomiast klienci biznesowi z ofertą SIM Formuła Biznes Box mogą skorzystać z pakietu 2,47 GB dla każdej karty sim. U osób z ofertą przedpłaconą pakiet danych zależy od ich oferty. „Na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE”. Osoby, które przekroczą przyznany pakiet danych, będą podlegać opłacie wynoszącej cztery grosze za 1 MB.

Wszelkie informacje dotyczące oferty roamingowej w sieci Play dostępne są na stronie internetowej.