Każda osoba podróżująca z większą ilością sprzętu elektronicznego z pewnością doświadczyła problemu za małej liczby gniazdek w hotelowym pokoju. MacBook, iPhone, iPad, Kindle, GoPro, Nintendo Switch, kamera, powerbank, myszka bezprzewodowa – wszystko to trzeba jakoś naładować. Z pomocą przychodzi jednak ciekawe, choć proste w swoim działaniu akcesorium.

Już na wstępie dodam, że z omawianego przeze mnie produktu – Xtorm Cube USB Power Hub – korzystam nie tylko na wyjazdach, ale też w domu. Akcesorium pozwoliło mi schować wtyczki do szuflady i z wykorzystaniem jednego gniazdka elektrycznego przygotować sobie „centralę” do ładowania różnych urządzeń.

„Kostka” holenderskiego producenta jest bardzo mała – jej długość i szerokość wynosi 7,9 cm, a wysokość 2,8 cm. Górna i dolna część akcesorium została wykonana z matowego plastiku, który bardzo ciężko porysować. Bardziej błyszczące tworzywo po środku również wydaje się dość dobrze znosić wszelkiego rodzaju próby obdarcia i upadki.

W górnej części power huba wytłoczono logo producenta oraz umieszczono małą diodę, która informuje czy akcesorium jest podłączone do ładowania. Z tyłu produktu znajduje się złącze na dwupinowy kabel EURO, a z przodu aż pięć portów USB. Jeden z nich wspiera technologię Quick Charge 2.0, która pozwala na szybkie ładowanie.

Niestety nie miałem możliwości sprawdzenia czy akcesorium dobrze radzi sobie z ładowaniem MacBooków z USB-C. Podłączyłem jednak do niego pięć różnych urządzeń – iPhone'a, trzy power banki i pada do PlayStation – i nie miało ono żadnych problemów z wydajnością.

Xtorm podkreśla przy każdym swoim produkcie, że bardzo dba o ich jakość i bezpieczeństwo. Stąd też odpowiednie rozwiązania zapobiegające przegrzewaniu się akcesorium i zapewniające jego odpowiednią wydajność.

Po kilku tygodniach testów nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń względem opisanego wyżej akcesorium. Produktowi nie należy dopisywać dodatkowej filozofii – jego rola jest bardzo prosta i dobrze daje sobie w niej radę. Wiem, że power hub będzie jedną z pierwszych rzeczy, które wrzucę do walizki przy pakowaniu się na jakikolwiek wyjazd.

Xtorm Cube USB Power Hub został wyceniony na 39 €. W ofercie producenta są jednak tańsze i większe warianty, który różnią się od siebie przede wszystkim liczbą portów i oczywiście ceną. Więcej o akcesorium można przeczytać na stronie internetowej producenta.