Ostatnio miałem okazję sprawdzić możliwości programu Tenorshare iCareFone, który pozwala zapomnieć o iTunes w temacie zarządzania iPhone'ami oraz iPadami. Aplikacja jest dostępna w wersji dla systemów macOS i Windows.

Możliwości programu można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich jest możliwość zarządzania plikami znajdującymi się na iPhonie – od zdjęć (można je skompresować), przez kontakty, aż po aplikacje i książki z iBooks. Większość danych można otworzyć, usunąć i skopiować na dysk komputera. iCareFone posiada również wbudowany odtwarzacz, który umożliwia słuchanie muzyki zgromadzonej na telefonie lub tablecie.

Warto dodać, że niektóre pliki możemy również przenieść do pamięci iPhone'a bezpośrednio z komputera. Konieczne jest jednak w tym przypadku zainstalowanie mobilnej aplikacji iCareFone, które pełni rolę pośrednika.

Kilka funkcji produktu Tenorshare jest związanych przede wszystkim z szeroko rozumianą optymalizacją iPhone'a. Po przeskanowaniu zawartości naszego urządzenia mobilnego program pozwala na usunięcie śmieci systemowych, duplikatów, nieużywanych aplikacji i tym podobnych. Mi udało się odzyskać w ten sposób kilka gigabajtów danych, choć muszę nadmienić, że aplikacja nie pokazuje, co dokładnie usuwa. Wolałbym o tym wiedzieć jako użytkowni.

iCareFone pozwala na wprowadzenie iPhone'a w tryb awaryjny oraz wyjście z niego. Warto jednak wcześniej wykorzystać program Tenorshare do wykonania kopii zapasowe. Przydatną opcją jest możliwość zaznaczenia, jakie dane mają w niej zostać zawarte. Poza oczywistymi elementami znajdziemy tam na przykład załączniki WhatsAppa i Messengera, historię wykonanych połączeń i wideo z aplikacji. To ostatnie rozwiązanie przyda się użytkownikom takich aplikacji jak Filmic Pro czy Camera+.

Jedną z funkcji iCareFone jest naprawianie błędów, który mogą towarzyszyć użytkownikom systemu iOS. Program daje możliwość zainstalowania systemu „na czysto” albo dokonania poprawek bez konieczności tracenia danych. Warto również dodać, że ta pierwsza opcja może okazać się przydatna przy próbie wrócenia z systemu iOS 11 do iOS 10.3.2 z użyciem trybu alarmowego.

iCareFone przyda się szczególnie do wykonywania selektywnych kopii zapasowych, usuwania śmieci systemowych (przydane dla właścicieli iPhone'ów z małą ilością dostępnej pamięci) oraz naprawiania rozmaitych błędów, który niestety systemowi iOS czasami się zdarzają. Tenorshare iCareFone dla Maca można kupić za 59,95$. Program jest również dostępny w wersji trial.

Wpis powstał we współpracy z firmą Tenorshare


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019