Na poniedziałkowym Keynote, otwierającym konferencję WWDC, Apple zaprezentowało część nowości, jakie pojawią się w kolejnej odsłonie systemu iOS. Choć jego finalna wersja trafi do użytkowników dopiero we wrześniu, to dzięki testującym go deweloperom dowiadujemy się o nim coraz więcej. Pomimo, iż kalifornijski producent nie zdecydował się na wprowadzenie ciemnego motywu do iOS 11, to jak się dowiadujemy, może go w pewien sposób zastąpić nowa funkcja ułatwień dostępu.

Funkcja ta nosi nazwę „Odwrócenie inteligentne”, a jej działanie polega na odwróceniu kolorów wyświetlacza, z pominięciem obrazów, mediów i ciemnych interfejsów niektórych aplikacji. Oznacza to, iż po przejściu do: Ustawienia >Ogólne >Dostępność >Udogodnienia ekranu > Odwróć kolory i włączeniu funkcji „Odwrócenie inteligentne”, np. zdjęcia profilowe w wiadomościach czy media w aplikacji Zdjęcia, nie będą zmieniane pomimo ciemnego wyglądu interfejsu.

Dotychczasowa opcja „Odwróć kolory”, zmieniająca kolory wszystkich elementów wyświetlanych na ekranie, pozostaje w dalszym ciągu w ustawieniach ułatwień dostępu, ale jej nazwa została zmieniona na „Odwrócenie klasyczne”.

Należy pamiętać, iż jest to funkcja ułatwień dostępu dla osób z dysfunkcją wzroku, a nie prawdziwy tryb ciemny dla systemu iOS. Po jej włączeniu i przejściu chociażby do aplikacji Safari, odwracana jest cała zawartość strony internetowej, w tym także obrazy. To samo dotyczy większości aplikacji innych firm, takich jak chociażby popularny Tweetbot.

Źródło: IDB


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.