W App Store dostępna jest aplikacja serwisu telefonii IP Zadarma. Zadarma pozwala wykonywać i odbierać połączenia VoIP (Voice over IP – czyli „rozmowy przez internet), jak też wysyłać i odbierać SMS-y. Najnowsza aktualizacja wprowadziła zmiany w dizajnie interfejsu, usprawniono pracę z numerami wielokanałowymi, został też wydłużony czas działania aplikacji w tle.

Big 91e1ae7a d531 4631 9b6f 27d47f801c1b

Inna świetna wiadomość jest taka, że aplikacja obsługuje bezpłatną centralę telefoniczną, która umożliwia stelefonizowanie biura bez przywiązania geograficznego. Klienci dzwonią na standardowy numer komórkowy/stacjonarny, a Ty przyjmujesz połączenia za pomocą aplikacji w dowolnym miejscu na świecie - jeśli chcesz, nawet 24h na dobę. Niezbędne do pracy funkcje centrali skonfigurujesz dosłownie w 5 minut, co zadowoli potrzeby każdego biznesu, zaczynając od IVR i kolejkowania połączeń, kończąc automatyczną sekretarką i nagrywaniem rozmów w repozytorium w chmurze – rzeczy, o których użytkownicy iPhone'ów mogą tylko pomarzyć. Dla przyjmowania połączeń możesz zamówić numer w dowolnym z 70 krajów świata lub skorzystać z bezpłatnego numeru z wybieraniem rozszerzonym.

Serwis VoIP przydaje się nie tylko za granicą – dzięki niezwykle niskim stawkom za połączenia możemy dzwonić do znajomych czy krewnych mieszkających poza Polską na ich numery komórkowe i stacjonarne.

Żeby korzystać z Zadarma nie musimy podpisywać żadnej umowy, nie ma też żadnych opłat abonamentowych. Po prostu doładowujemy konto i wybieramy taryfę, z której chcemy korzystać:

  • ekonomiczna: najniższe ceny na wszystkie kierunki, naliczanie minutowe;

  • standardowa: darmowe 100 minut w miesiącu do 7 krajów na stacjonarne i komórkowe, naliczanie sekundowe, brak minimalnej kwoty doładowania;

  • bezpłatna: ma pakiet 400 minut do 40 krajów przy doładowaniu konta za 8€; naliczanie minutowe.

Można zawsze zacząć od tej ostatniej i przetestować jakość połączeń VoIP przez 30 minut. Na tym nie koniec - połączenie z innym użytkownikiem tej usługi jest darmowe.

Konfiguracja aplikacji – zarówno dla „zwykłego” użytkownika, jak i biznesowego – jest banalnie prosta i zajmuje kilka minut. Przy jej pierwszym uruchomieniu należy podać numer i hasło SIP wygenerowane automatycznie. Można je znaleźć w głównym panelu w serwisie internetowym Zadarma. Należy w boksie „Połączenia wychodzące" kliknąć w przycisk skonfiguruj.

Możliwości aplikacji:

  • przychodzące/wychodzące VoIP-połączenia;

  • wysyłanie i odbieranie wiadomości SMS;

  • obsługiwanie bezpłatnej wirtualnej centrali telefonicznej Zadarma;

  • bezpłatne połączenia w sieci Zadarma;

  • nagrywanie rozmów;

  • 5 wersji językowych.

Dzięki programowi dla iOS można z telefonii VoIP korzystać tak samo jak ze zwykłego połączenia telefonicznego, pod warunkiem, że mamy połączenie z internetem, może być to domowy lub biurowy hotspot, a także różnego rodzaju publicznie dostępne hotspoty, np. miejskie, czy te udostępniane już powszechnie przez różne miejsca usługowe, jak choćby kawiarnie czy restauracje. Aplikacja jest absolutnie bezpłatną i dostępną do zainstalowania w App Store.

Aby korzystać z Zadarma należy zarejestrować się na stronie zadarma.com.


Wpis sponsorowany