Do systemu iOS 11 zaimplementowano przydatną funkcję, która pozwala pozbyć się z pamięci iPhone'ów oraz iPadów wszystkich aplikacji do skanowania kodów QR. Opcja ta pojawiła się bowiem w programie Aparat.

Zasada działania nowego narzędzia jest bardzo prosta. Po otwarciu aplikacji Aparat należy skierować obiektyw iPhone'a lub iPada na kod QR, a po chwili w górnej części ekranu pojawi się odnośnik pozwalający na otwarcie łącza.

Kody QR nie są wyjątkowo popularne w Europie, ale tego samego nie można powiedzieć o Japonii. Już w 2003 roku – przed erą smartfonów – rozpoczęto proces implementowania do oprogramowania telefonów narzędzi, które pozwalały na skanowanie kodów. W 2006 r. występowały one w niemal każdym aparacie.

Niewykluczone, że popularność kodów QR w azjatyckich państwach wiąże się ze specyfiką języka i alfabetu, jakimi posługują się mieszkańcy tego regionu świata. Szczególnie przed erą smartfonów przepisywanie linków chociażby w kanji było zdecydowanie mniej wygodne niż zeskanowanie kodu QR.

Patronite

MyApple Daily w iTunes Store.

Źródło: Quora