Przez branżowe serwisy przetoczyła się wczoraj wieczorem wiadomość o nowych produktach, jakie Apple ma zaprezentować w tym roku. Źródłem tych rewelacji jest osoba, która rzekomo wtajemniczona jest w plany produkcyjne zakładów Foxconn. Podzieliła się ona nimi w serwisie Reddit, a jego administratorzy zweryfikowali jej tożsamość.

Osoba ta twierdzi, że widziała prototyp iPhone'a 8 na etapie testów inżynieryjnych (EVT) i że czytnik TouchID nie był umieszczony z tyłu urządzenia. Znalazły się w nim skaner tęczówki oraz kamera do rozpoznawania twarzy (podobnie jak w Galaxy S8). Wygląd prototypu był bardzo podobny do iPhone'a 7, najbardziej wyraźną różnicą były cieńsze pionowe ramki ekranu. Wspomniał też, że Apple testowało czytniki TouchID umieszczone pod ekranem, ale nie działały one zbyt dobrze. NIe wiadomo więc na co ostatecznie zdecyduje się firma. Z kolei głośnik wyposażony w Siri, który Apple pokazać ma już jutro, zdaniem wspomnianej osoby przypomina Maca Pro i pozbawiony jest ekranu i kamery.

Ciekawie brzmią informacje o testowanych przez Apple okularach rzeczywistości rozszerzonej. Mają być one wyposażone w moduły przewodnictwa kostnego (tego typu rozwiązania stosowane są już np. w słuchawkach, w tym w opisywanych na MyApple Aftershokz Trekz Titanium), wiele mikrofonów oraz specjalny pryzmat, który wyświetlałby obraz przed oczami użytkownika.

Apple pracować ma także nad nowym wyglądem iMaca. Obudowa ma być ciemniejsza, czy wręcz czarna, a wyglądem ma przypominać bardziej iPhone'a 7.

Dalsze rewelacje, o których można przeczytać w serwisie Reddit nie różnią się właściwie od tego, o czym można było przeczytać w ostatnich miesiącach, a więc o MacBookach z klawiszami wyposażonymi w panele e-ink, pozwalającymi wyświetlać na nich różne informacje. Zarówno one, jak i panel Touch Bar znaleźć się też mają w przyszłym modelu klawiatury Magic Keyboard. Z oferty ma też ostatecznie zniknąć MacBook Air.

Oczywiście do wszystkich tych informacji należy podchodzić z dużym dystansem.

Źródło: Reddit