Według informacji podanych przez serwis DigiTimes, wielkim wygranym konfliktu Apple z firmą Qualcomm może okazać się Intel. Producent z Santa Clara ma dostarczyć moduły LTE dla dla nowych iPhone'ów. Za produkcję tych podzespołów był to tej pory odpowiedzialny przede wszystkim wspomniany wyżej konkurent.

Warto dodać, że w trakcie ostatnich miesięcy Apple pozwało firmę Qualcomm za praktyki monopolistyczne i bezprawne pobieranie opłat licencyjnych, które zresztą same przestało uiszczać. Producent z San Diego odpowiedział na to kierując sprawę do sądu i domagając się wprowadzenia zakazu importu iPhone'ów do USA.

Warto dodać, że moduły LTE Intela pojawiły się już w wybranych seriach iPhone'ów 7 i 7 Plus, choć to nadal Qualcomm produkował większość z nich, bo aż 70%. W przypadku kolejnych smartfonów Apple sytuacja może jednak ulec zmianie, a współpraca z firmą Briana Krzanicha znacząco się rozszerzy.

W tym roku Intel ma dostarczyć dla iPhone'ów 50% modułów LTE, a w przyszłym roku aż 70%. DigiTimes zakłada, że firma z Cupertino postawi na modemy XMM 7560, które pozwalają na pobieranie danych z szybkością 1 Gb/s, a wysyłanie z szybkością 225 Mb/s. Wszystko to przy wsparciu dla technologii modulacji 256QAM oraz 4×4 MIMO.

Źródło: DigiTimes


Tydzień promocji na wszystkie etui i szyby do iPhone

W bieżącym tygodniu wszystki etui oraz szkła do Iphone WATCH z dodatkowym 10% rabatem.

Wpisz w koszyku kod: ip2702 i kupuj taniej.