Firma Wacom zaprezentowała wczoraj dwa nowe stylusy z serii Bamboo Sketch. Jeden z nich został dostosowany do pracy z systemem iOS, a konkretnie z iPadami oraz iPhone'ami. Produkt został wyceniony na 89,90 € i jest już dostępny w sprzedaży, choć jeszcze nie w Polsce.

Nowy stylus Wacoma został wyposażony w wymienne wkłady o różnej twardości, złącze magnetyczne pozwalające na ładowanie akcesorium przez USB, a także dwa programowalne przyciski. Niestety producent nie podaje informacji o liczbie rozpoznawalnych poziomów nacisku, chwaląc się za to dołączonym do zestawu etui.

Bamboo Sketch można połączyć z iPhonem albo iPadem dzięki technologii Bluetooth, a sam stylus już teraz współpracuje z licznymi aplikacjami z App Store – podobnie zresztą jak kilka starszych tego typu produktów japońskiego producenta. Warto wśród nich wymienić takie programy jak Concept, ZenBrush 2, Adobe Photoshop Sketch oraz GoodNotes.

Film promujący nowe akcesorium można zobaczyć poniżej. Dodatkowe informacje zostały przedstawione na stronie internetowej producenta.