Pisałem niedawno o aktualizacji oficjalnej aplikacji WWDC dla iOS, tvOS i watchOS. Tymczasem użytkownicy komputerów Mac, zwłaszcza ci, którzy nie wybierają się na tę konferencję, mogą korzystać ze świetnego programu stworzonego przez niezależnych deweloperów.

Nieoficjalna aplikacja WWDC dla Maca oferuje możliwość przeglądania całego planu konferencji z zaplanowanymi wszystkich wydarzeniami i sesjami treningowymi. Umożliwia także oglądanie przekazu na żywo oraz wszystkich nagrań wideo z poprzednich kilku lat wraz z transkrypcją. Ta funkcja przydaje się zwłaszcza podczas oglądania sesji treningowych, podczas których prezentowane są jakieś skomplikowane zagadnienia.

Każde wideo można także pobrać i zapisać bezpośrednio na dysku komputera, by mieć do niego dostęp offline.

Najnowsza wersja tego programu przynosi m.in. możliwość dodawania zakładek i adnotacji w każdym z nagrań oraz natywną funkcję PIP (picture in picture). Pierwsza z nich przyda się z pewnością podczas studiowania zaprezentowanych na konferencji nowości.

Twórcy programu pracują także nad dodaniem do niego możliwości wysyłania obrazu i dźwięku przez AirPlay i Chromecast oraz możliwość synchronizacji danych pomiędzy różnymi komputerami Mac.

Program można pobrać za darmo ze strony wwdc.io.