Korzystając z Safari czy też innej przeglądarki na Macu, zazwyczaj nie ograniczamy się do jednej strony internetowej, ale otwieramy wiele kart i okien, aby ułatwić sobie pracę. Warto więc pamiętać o tym, aby robić to możliwie jak najbardziej efektywnie.

Podstawowymi skrótami do otwierania nowych kart i okien w przeglądarce są odpowiednio CMD + T oraz CMD + N. Jestem jednak pewien, że większość użytkowników zna te rozwiązania i często z nich korzysta.

Przechodząc w Preferencjach Safari do zakładki karty możemy jednak włączyć opcję kliknięcie z CMD otwiera łącze w nowej karcie. Dzięki temu po naciśnięciu CMD oraz kliknięciu w dowolny link, zostanie on otwarty w nowej karcie. Przytrzymując dodatkowo Shift na klawiaturze zostaniemy od razu przeniesieni do nowootwartej karty.

Niestety o ile mi wiadomo, otwarcie danego linku w nowym oknie za pomocą skrótu klawiszowego nie jest możliwe – konieczne jest kliknięcie na niego prawym przyciskiem myszy i wybranie odpowiedniej opcji. Warto jednak na koniec dodać, że między otwartymi Safari oknami możemy się przełączać naciskając CMD + ~.

Aktualizacja – okazuje się, że jednak jest możliwe. Jak pisze Jan Sikora: „cmd+alt otwiera link w nowym oknie pod spodem, a cmd+alt+shift w nowym oknie na wierzchu”. Warto zapamiętać.


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019