Systemowy Finder nie pokazuje nam wszystkich katalogów oraz plików, które są zgromadzone na dysku naszego komputera. Dla większości użytkowników nie ma to większego znaczenia, bo potrzebne dane są dla nich cały czas dostępne. Dla większości, to jednak nie dla wszystkich.

Możliwość odsłonienia wszystkich ukrytych plików i katalogów w Finderze jest banalnie prosta, choć nieoczywista. Konieczne jest bowiem skorzystanie ze skrótu klawiszowego CMD + Shift + . (kropka).

Odsłonione w ten sposób pliki będziemy mogli oczywiście otworzyć. Ukryte pierwotnie katalogi pojawią się w oknie Findera w nieco innym kolorze, co można zobaczyć na poniższym zrzucie ekranowym.

Według informacji przedstawionych pod tweetem Williama Smitha, który podzielił się wspomnianym wyżej skrótem klawiszowym, opisane w tym artykule rozwiązanie nie działa z wszystkimi klawiaturami (na przykład z francuską AZERTY) i prawdopodobnie wymaga korzystania z systemu macOS Sierra.

Źródło: William Smith


Dla czytelników MyApple.pl nasz sklep przygotował promocję na wszystkie akcesoria do najnowszych telefonów iPhone. Przy składaniu zamówienia wystarczy wpisać kod: iPhone11 w polu Posiadam kupon rabatowy znajdujący się w koszyku. 

Produkty objęte promocją:

10% kupon ważny jest do 31.10.2019