Popularny program do przechowywania poufnych informacji, w tym danych logowania, 1Password, zyskał nowy tryb pracy w podróży, zwany po prostu Travel Mode.

Ma on przede wszystkim zabezpieczyć dane użytkownika przed ewentualnym wymuszeniem dostępu do nich np. podczas kontroli na przejściach granicznych. Użytkownicy mogą teraz oznaczyć wybrane sejfy, jako takie, które mogą bezpiecznie pokazać służbom podczas tego typu przeszukań, pozostałe zostaną usunięte z urządzeń wraz z aktywacją wspomnianego trybu. Jego konfiguracja odbywa się w serwisie 1Password.com. Po powrocie z wyjazdu, czy tylko po przekroczeniu granicy i wyłączeniu trybu Travel Mode, wszystkie sejfy będą ponownie widoczne w aplikacji 1Password na urządzeniach użytkownika.

Travel Mode wymaga posiadania konta w serwisie 1Password.com, dostępny jest więc dla użytkowników wersji programu działającej w ramach abonamentu. Dla użytkowników starszej, płatnej wersji, funkcja ta nie jest dostępna.

Dla mnie osobiście ciekawe jest to, że użytkownicy muszą stosować się do tego typu rozwiązań. Podejrzewam, że dotyczy to przede wszystkim tych, podróżujących do Stanów Zjednoczonych. Podczas moich podróży do tego kraju jeszcze nigdy nie spotkałem się z żądaniem ze strony funkcjonariusza służby granicznej odblokowania mojego iPhone'a, iPada czy Maca.

Źródło: AgileBits

1Password dla iOS w App Store za darmo (wymaga abonamentu lub opłaty za funkcje Pro):

1Password dla macOS w Mac App Store za darmo (wymaga abonamentu lub opłaty za funkcje Pro):