Z funkcji Smart Reply wykorzystującej możliwości Google Assistant mogli od dłuższego czasu korzystać użytkownicy komunikatora Allo oraz aplikacji Inbox. Opcja ta została dziś zaimplementowana również do programu Gmail.

Ze Smart Reply mogą od dziś korzystać użytkownicy aplikacji Gmail dla systemów iOS oraz Android. Nowa funkcja analizuje treść otrzymanego maila, a następnie prezentuje trzy proponowane odpowiedzi na daną wiadomość. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu dzięki możliwości odpisania w szybszy sposób.

Niestety opcja Smart Reply jest obecnie dostępna wyłącznie w języku angielskim, jednak jak zapewnia Google, już wkrótce do Gmaila (a także Allo oraz Inboxa) zostanie dodane wsparcie dla kolejnych języków. Pierwszym z nich będzie hiszpański.

Obecnie nie wiadomo, kiedy Smart Reply pomoże w odpisywaniu na maile po polsku, ale niewiele wskazuje, aby miało to nastąpić w najbliższym czasie. Funkcja bazuje bowiem na Google Assistant, które przynajmniej w tym roku nie będzie jeszcze wspierać naszego języka. Niemniej jednak dla osób prowadzących liczne konwersacje po angielsku wspomniana wyżej nowość może okazać się pomocna.

Aplikacja Gmail jest dostępna w App Store za darmo

Źródło: Google