Firma Nomad, której produkty miałem przyjemność dla Was opisać wcześniej, wydała niedawno kilka nowych, ciekawych gadżetów. Jednym z nich jest kabel Lightning do naszych iUrządzeń z wbudowanym powerbankiem.

Rozwiązanie o którym piszę, jest o tyle proste i wygodne ponieważ nie musimy pamiętać o ładowaniu baterii. Podłączając iPhone’a, kabel najpierw naładuje go, a dopiero później powerbank.

Kiedy nie jesteśmy w zasięgu żadnego źródła prądu, wystarczy tak samo podłączyć kabel do telefonu i wtedy ten będzie ładował się z akumulatora. Prądu wystarczy conajmniej na jedno pełne naładowanie, bateria ma 2350 mAh. Napięcie i amperaż to standardowe dla ładowarek dla iPhone'a 5V oraz 1A.

Powerbank ma na sobie diodę, która informuje o stanie naładowania. Biały kolor oznacza pełne naładowanie, pomarańczowy, że się zostało już niewiele prądu. Migające białe światło oznacza ładowanie.

Niestety znalazłem jedną, moim zdaniem wadę tego kabla/urządzenia. Po podłączeniu wieczorem iPhone do ładowania i zostawieniu go na noc (co mam w zwyczaju robić), kiedy iPhone oraz powerbank się w pełni naładują, kabel przestaje ładować/podtrzymywać urządzenie przy 100% naładowania. Skutkuje to tym, że rano odłączając iPhone od prądu, nie jest on w pełni naładowany. Brakuje kilku procent, które stracił w ciągu nocy po naładowaniu. Przy dzisiejszym czasie pracy na baterii (przynajmniej w modelach bez Plusa) to bardzo spora wada, bo liczy się każdy procent.

Sporą zaletą jest natomiast to, że jeżeli używamy kabla regularnie to dołączony powerbank będzie zawsze naładowany i biorąc go w podróż nie okaże się, że zapomnieliśmy go naładować. Drugim plusem jest to, że nie da się go zapomnieć. Biorąc kabel, bierzemy też powerbank.

Samo umiejscowienie powerbanku nie jest przypadkowe. Znajduje się zaraz przy złączu USB więc używając iPhone z podpiętym kablem, powerbank nie wisi przy smartfonie i nie ciągnie ręki w dół.

Kabel jest otulony kewlarem i nylonem co ma poprawić jego wytrzymałość, więc jest bardziej odpory od oryginalnego kabelka lightning dołączanego do iPhone'ów. Battery Cable na stronie producenta kosztuje 49,95$. Dodatkowo dostępne są dwa podobne rozwiązania: Zwykły kabel Lightning (dostępny również w wersji 3m!) oraz uniwersalny z trzema złączami: lightning, micro-USB i USB-C.

Wszystkie znajdziecie na stronie producenta.