Podczas dzisiejszej konferencji Google I/O, firma z Mountain View zapowiedziała, że w App Store jeszcze dzisiaj pojawi się aplikacja Google Assistant. Pozwoli ona użytkownikom iPhone'ów na korzystanie z asystenta głosowego o tej samej nazwie.

Google Assistant został zaprezentowany w maju ubiegłego roku i początkowo był dostępny wyłącznie dla użytkowników smartfonów Pixel. Z czasem dostęp do asystenta otrzymali użytkownicy urządzeń z Androidem Marshmallow oraz Nougat. Teraz z kolei przyszła pora na iPhone'y.

Asystent jest obecnie dostępny wyłącznie w wersji anglojęzycznej, ale jeszcze w tym roku otrzyma wsparcie dla kolejnych języków. Niestety zabraknie wsród nich – przynajmniej na razie – języka polskiego.

Google Assistant pozwala na komunikację głosową i tekstową, a na tle innych rozwiązań tego typu wyróżnia go rozumienie kontekstu rozmowy i uczenie się zachować oraz upodobań użytkowników. Asystent pozwala na odtwarzanie muzyki, ustalanie przypomnień, sprawdzanie wiadomości oraz informacji o pogodzie i wydarzeniach sportowych, tłumaczenie tekstu, analizę obrazów czy też aktywowanie nawigacji.

Aktualizacja – niestety program pojawił się wyłącznie w amerykańskim App Store.